Cviky na brucho – video, pre ženy i pre mužov

3 najlepšie cviky na brucho a video cviky na brucho pre ženy i pre mužov. Vhodné cviky na chudnutie brucha Vám výrazne pomôžu skrášliť si postavu. Pre efektný výsledok cviky na brucho doplňte aj vhodnou úpravou jedálničku a trpezlivosťou.

Ak chcete schudnúť na bruchu – presný postup nájdete v článku Ako schudnúť z brucha

cviky na brucho

Ale späť ku cvikom na brucho. Či už hľadáte cviky na brucho, ktoré Vám vypracujú tehličky, alebo cviky na chudnutie brucha, ktoré Vám napomôžu zbaviť sa pneumatiky, tak do sekcie najlepšie cviky na brucho som vybral také, ktoré Vám pomôžu aj na tehličky, aj na chudnutie brucha. V druhej sekcii je popis ostatných cvikov na brucho. Nájdete tu vhodné cviky pre ženy i pre mužov. Samozrejme, že o vhodnosti cvikov sa poraďte s trénerom.

Cviky na brucho – video

Pozrite si krátke video – cviky na brucho, ktoré Vám pomôže schudnúť z brucha, resp. si brucho vyformovať. Cviky sú vhodné pre ženy i pre mužov

.

Najlepšie cviky na brucho – popis

Na chudnutie brucha sú najlepšie nasledujúce cviky na brucho. Sú dobré nielen preto, že sú účinné ale aj preto, že ak chcete schudnúť z brucha v pohodlí domova, jednoducho si ich zacvičte doma – nemusíte nikam chodiť a stačí Vám 10 – 30 minút denne a Vaše brucho bude vyzerať k výborne.

1. Sed-ľah, resp. brušáky – Pokiaľ tento cvik na brucho cvičíte správne a s vhodnou intenzitou, tak Vám výrazne napomôže na chudnutie brucha, resp. na vyformovanie. Zaraďte sed-ľah medzi Vaše cviky na brucho – oplatí sa to.sed-ľah, cviky na bruchoPostup

 • Ľahnite si na vhodnú – najlepšie mäkšiu podložku , pokrčte kolená a nohy si dajte mierne od seba (cca 40 – 50  cm). Chodidlá môžete mať voľne položené alebo si ich môžete o niečo zaprieť, prípadne Vám ich môže niekto pridržať
 • Pokiaľ máte lavičku na sed-ľah, sadnite si na ňu a nohy si zaprite pod podpery – budete mať pri cviční tohto cviku na brucho väčšiu stabilitu.
 • Ruky si dajte za hlavu, pokiaľ ešte Vaše brušné svaly nevládzu, môžete si sed-ľah uľahčiť tým, že si ruky prekrížite cez hrudník a časom, keď budete viac vládať, tak si obtiažnosť môžete zvýšiť tým, že si ruky dáte pri cvičení za hlavu.
 • Pomaly sa dvíhajte – priťahujte ramená  ku kolenám – pozor – pokiaľ máte ruky za hlavou nikdy sa nepriťahujte rukami. Tento cvik na chudnutie je účinný a bezpečný iba ak priťahujete ramená ku kolenám len za pomoci brušných svalov. Jednoducho musíte precítiť brušné svaly.
 • Spätný pohyb – návrat do východiskovej polohy taktiež precíťte. Návrat do úvodnej polohy sa snažte spomaliť brušnými svalmi. Nevráťte sa úplne do úvodnej polohy, v 4/5 klesania sa zastavte a opäť začnite pomaly priťahovať ramená ku kolenám.
 • Brušáky, resp. sed –ľah si môžete spestriť šikmým cvičením. Šikmé cvičenie tohto cviku na brucho Vám výrazne posilní bočné brušné svaly, ktoré majú na celkovom efekte výrazný podiel. Vo fáze priťahovania ramien ku pokrčeným kolenám smerujte ľavé rameno ku pravému kolenu a v ďalšom opakovaní smerujte pravé rameno k ľavému ramenu. V striedaní pokračujte až do konca série. Precíťte poriadne bočné brušné svaly.
 • pri priťahovaní vydychujte, pri spätnom pohybe – klesaní sa nadýchnite.

Intenzita

 • Tento cvik na chudnutie brucha cvičte pomaly. Na začiatok zvládnete možno 10, možno 20 opakovaní  v jednej sérii (závisí od kondície). Pokiaľ ale dokážete na prvý krát urobiť 100 krát sed-ľah a nie ste profesionálny športovec, tak technika cvičenia je zlá. Postupne – časom môžete zvyšovať počet opakovaní v jednej sérii napríklad o 5 opakovaní
 • Sed-ľah na začiatok cvičte 4-5 sérií po 10 – 20 opakovaní.
 • Ak po čase dokážete v jednej sérii urobiť 30 – 40 opakovaní, záťaž si môžete zvýšiť aj napríklad väčším sklonom lavičky (ak ju máte) alebo si dajte do rúk záťaž, najlepšie kotúč (činku).

2.Príťahy kolien v sede– cviky na chudnutie brucha ako príťahy kolien v sede, zapájajú svaly takmer celého tela, preto  tiež patria medzi najlepšie cviky na brucho.

cviky na brucho - príťahy kolien v sedePostup:

 • Sadnite si na lavičku, pridržte sa rukami lavičky. Vystrite nohy tak, aby boli vodorovne so zemou. Kolenami pomaly pritiahnite nohy k prsiam, pričom ich zároveň pokrčujte.
 • Precíťte brušné svalstvo – ako keby ste priťahovali nohy k hrudníku pomocou brucha.
 • Následne nohy spúšťajte do pôvodnej vodorovnej polohy a zároveň ich v kolenách vystierajte.
 • Pri priťahovaní nôh ku hrudníku vydychujte, pri spätnom pohybe sa nadychujte

Intenzita cvičenia:

 • Cviky na brucho ako príťahy kolien v sede môžete cvičiť s rovnakou intenzitou ako skracovačky. Cvičte ich na začiatok napríklad 4- 5 sérií po 10 – 15 opakovaní . Pokiaľ zvládnete viac, začnite po 10 – 20 opakovaní, Pokiaľ menej nevadí, začnite s 5 – 10 opakovaniami.  Postupne, ako sa Vám spevňuje brušné svalstvo, môžete zvyšovať počet opakovaní a pridať aj jednu až dve série

3.Skracovačkyskracovačky taktiež patria medzi najlepšie cviky na brucho. Skracovačky posilňujú okrem brucha – brušného svalstva aj stehná, patria medzi komplexnejšie cviky na chudnutie brucha. Jednak sú účinné na chudnutie brucha a sú relatívne jednoduché.cviky na brucho - skracovačkyPostup:

 • Ľahnite si na chrbát na zem – najlepšie na podložku. Súčasne pomaly dvíhajte nohy do 90 stupňového uhla vzhľadom na podlahu tak, aby ste nohy postupne v kolenách pokrčovali (aby v poslednej fáze cviku boli v kolenách ohnuté tiež na 90 stupňov) a
 • Ramenami súčasne priťahujte hrudník smerom dopredu (precíťte brucho). Ruky majte spolu za hlavou, ale nesmiete si nimi pomáhať. Potom sa ramenami a aj nohami vraciame do pôvodnej polohy  – východiskovej polohy (opäť precíťte brucho).

Intenzita cvičenia:

 • Skracovačky patria medzi cviky na brucho, ktoré je vhodné cvičiť pomaly a poriadne pri nich precítiť brušné svalstvo. Cvičte ich na začiatok napríklad 5 sérií po 10 – 15 opakovaní . Pokiaľ zvládnete viac, začnite po 10 – 20 opakovaní, Pokiaľ menej nevadí, začnite s 5 – 10 opakovaniami.  Postupne, ako sa Vám spevňuje brušné svalstvo, môžete zvyšovať počet opakovaní a pridať aj jednu až dve série.

Tieto cviky na chudnutie brucha patria medzi najlepšie cviky na brucho, ale ak naozaj chcete schudnúť z brucha nezabudnite na ďalšie dve zásady.

Ďalšie dobré cviky na brucho

Brucho patrí k najzložitejším partiám a zároveň aj najťažšie trénovaným partiám čo sa týka schudnutia a následného vyformovania. K dosiahnutiu „tehličiek“ na bruchu je potrebné mať motiváciu a hlavne tie správne cviky. Týmto cvikom je potrebné venovať patričný a čas a využiť nielen základné brušáky ale aj špeciálne formovacie cviky.

Bicyklové skracovačky

cviky na brucho Taktiež účinný cvik na brucho s pomerne vysokou účinnosťou. Síce menej populárny no o to účinnejší cvik na brucho. Bicyklové skracovačky sme cvičili už na základnej škole na hodinách telocviku. Postupom času sa na tento cvik zabudlo… Jeho výhodou je, že precvičuje v podstate skoro všetky brušné svaly (horné, dolné a aj šikmé brušné svalstvo). Na začiatkoch sa Vám tento výborný cvik bude zdať náročný, no skúste sa ho naučiť cvičiť správne, dajte mu šancu a výsledky na sebe nenechajú dlh čakať. Pozrite si ako ich cvičiť: bicyklové skracovačky

Pilates cviky na pevné a štíhle brucho

Cvicenie na chudnutiePilates cvičenie má pozitívny vplyv nielen na spevnenie svalstva ale aj spevnenie chrbtovej časti tela, čo má za následok obmedzenie bolesti a vzpriamené držanie tela. Na stoličke obsedíte oveľa dlhšie bez toho, aby ste sa skrútili ako paragraf. Všetci si budú myslieť, že ste schudli, ale to sa len chrbát a hlava vytiahnu do výšky, plecia budete držať správne a brucho bude ploché.

V tomto článku si ale bližšie priblížime pilates cvičenia na brucho. Brucho patrí k najproblematickejším partiám nášho tela. Určite každý z nás by chcel mať povestné “tehličky” no namiesto toho máme jeden veľký “kváder”. Pokračovanie článku Pilates cviky na brucho

Cviky na boky a brucho – Šikmé skracovačky

Máte problém s nadmerným ukladaním tuku na bokoch? Skrývate vaše boky pod vrstvami oblečenia pretože Vaša postava pripomína hrušku? Existuje mnoho cvikov na brucho a boky, ktoré Vám môžu pomôcť pri chudnutí na bokoch, ale len niektoré z nich sú naozaj účinné. Klasické skracovačky určite pozná každý z nás… Sú vhodné hlavne pre úplných začiatočníkov ich jednoduchou modifikáciou upravíme záťaž tak aby boli precvičované aj boky.

Pri klasických skracovačkách sa snažíme dvíhat hlavu a hrudník smerom dopredu k nohám. Pri šikmých skracovačkách sa tento pohyb líši tým, že ideme striedavo smerom k pravej a ľavej nohe.
Ako správne vykonávať cvik na boky a brucho – Šikmé skracovačky nájdete na Šikmé skracovačky na brucho a boky

Cviky na brucho – Príťahy kolien v sede

pritahy-kolien-v-sedeSpaluje tuk tak ako každý pohyb, no spaluje tuk po celom tele nie len lokalne na brušných svaloch.
Zlepšuje náladu pri cvičení brucha sa vyplavujú endorfíny ktoré zlepšujú náladu.

Príťahy kolien v sede je mnohými považovaný za najúčinejšie cvičenie na posilnenie brušného svalstva. Existuje viacero variant tohto cviku a záleží len na Vás, ktorý Vám bude vyhovovať najviac. Základom zostáva správna technika vykonaného cviku. Síce sme tento cvik spomínali aj v prvej časti, tu Vám prinášame aj „účinné“ video: Príťahy kolien v sede

Cviky na brucho – Plank (Doska)

cviky-na-brucho-doska-plankJeden z menej známych a celkom aj náročný cvik na chudnutie brucha s názvom Doska – Plank, je vhodný hlavne na chudnutie brucha a taktiež posilňovanie stability a sily celého tela. V poslednom čase sa ale dostáva do popredia a čoraz častejšie je zaraďovaný do programu cvičenia nielen na chudnutie.

Prevedenie je pomerne jednoduché a zvládne ho aj začiatočník. Základný postoj začínate v pozícií ako by ste išli cvičiť kľuky. Na zemi sa však nedržíte dlaňami, ale lakťami.
Hlavu musíte mať akoby predĺženú chrbticu (vodorovne), nesmiete ju mať v záklonu a pod… Chrbát musíte mať rovný a dbáme na to aby sme nijak nezdvíhali zadok, celé telo musíte mať akoby v priamke.

Tento cvik na brucho bude ale náročný na prevedenie pre tých, ktorý trpia nadváhou a majú zoslabnuté telo. No po zvládnutí a osvojení techniky ho určite zvládnete… samozrejme začiatky sú vždy ťažké. Pokračovanie článku: plank doska – cvik na brucho

Cviky na brucho – objem

Jediná cesta ako mať tehličky na bruchu je, že musíte cvičiť nielen kondičné ale aj cviky zamerané na objem. Cviky na objem brušného svalstva sa líšia v pár drobných úprav techniky a počtu opakovaní jednotlivých cvikov. Pri objemovom tréningu je potrebné nezabudnúť ani na upravenú stravu a hlavne vybrať si tie správne cviky.

Všetky cviky na objem brušného svalstvá nájdete tu: cviky na brucho – objem

Cviky na brucho pre mužov a ženy

cviky-na-bruchoBrucho patrí k najzložitejším partiám resp. najťažšie trénovaným partiám čo sa týka schudnutia a následného vyformovania. Je potrebné mu venovať patričný a čas a využiť špeciálne formovacie cviky, ktoré Vám prinášame v nasledujúcom videu.

Na to, aby sme schudli a vyformovali si brucho, je potrebné taktiež upraviť svoj jedálniček a začať cvičiť taktiež kardio cvičenia (behanie, bicyklovanie atd…). Schudnúť sa nedá len jedna partia tela, chudneme v podstate na celom tele.

Tieto cvičenia na brucho pre mužov a ženy zvládnete aj v pohodlí domova Cviky na brucho na doma

Pozn.: Nezabudnite, že ak chcete schudnúť, nielen vyrysovať a spevniť brucho, potrebujete dodržať aj ďalšie zásady na chudnutie brucha. Presný postup nájdete v článku Ako schudnúť z brucha (kliknite).

Začnite cviky na brucho cvičiť ešte dnes a uvidíte, že výsledok sa čoskoro dostaví.

Súvisiace články:    cviky na boky“      „ako schudnúť z brucha

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie i peknú postavu, super komunita,… Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. „Pridaj sa tu!!“

facebook skupina Herbalife

48 komentárov

Pridať komentár
 1. Myslíte si, že aj budem tieto cviky cvičiť každý deň, že mi pomôžu? Ďakujem za odpoveď

  1. Petra pridajte aj kondičné cviky a upravte stravu. Potom Vám cviky na brucho pomôžu.

   1. Okey, ale preco mam pocit, ze chudnem, ja chcem przveae nabrat a ked sa stravujem bez peciva som neustale hladny . ten jedalnicek je fajny, ale citim sa byt prazdny . ako ja nepotrebujem chudnut, mam 183cm 80kg trenujem tie tvoje cviky a dodrziavam jedalnicek uz 5 dni, mam vypracovane telo, kocky na bruchu atd, ale ja chcem zmohutniet pripadam si taky suchy potrebujem nabrat svalovu hmotu viacej, no ale hladny som ako pes furt s tym tvojim jedalnickom a to aj ked pridam sacharidy, hlavne navecer o 6 sa naveceriam a o 10 ked idem spat si dam tvaroh + srvatkovy protein na spanie, ale od tej 7 do 10 som neustale hladny, strasne dietny ten jedalnicek sa mi zda a to nehovorim uz o peniazoch 10 eur denne aby dal clovek na jedlo + to som neratal vajcia a zemiaky, ktore mam chvalabohu zadarmo

   2. dakujem za radu

  2. ak si pribrala v určitých partiách a nechceš aby si schudla na brušku a nasledovne i na prsiach a chceš schudnúť len na bruchu musíš skúsiť cviky nie len sedy ľahy ale aj otáčanie tela poradiť ti môže odborný tréner .

 2. neexistuje cvik na schudnutie z daneho miesta na tele. Telo odburava tuky u kazdeho inak precvicovanim brusnych svalov sa budu budovat svaly pod tukovou vrstvou a brucho este viac naberie na velkosti. Cize nestaci len cvicit brucho ale hlavne kardio cviky a 70% upravit stravu.

 3. Dobre cviky na brucho aj sa v pohode cvicia. Mozete pridat dalsie?

 4. Ahoj potrebovala by som radu. Cvičím na Orbitreku už 2 týždne, každý ráno po 30- 35 minút(na záťaži 1, rýchlosť 16km/h) pred cvičením si dávam tekutý karnitín 30 000. Raz do týždňa chodím plávať (1000m). Stravu mám upravenú a chcela by som schudnúť, pretože vážim 78kg a meriam 163 cm. Dnes som už cvičila aj na bruchu podľa tejto rady vyššie. Na fórach sa však objavili názory, že nie je dobré stále cvičiť na strojoch, pretože ak stále budem presilovať spodnú partiu tak budem mať silné stehná, ale potom ako mám cvičiť, aby som efektívne schudla?

  1. Anabel, kto Vám povedal že ak budete presilovať spodnú partiu, budete mať silné stehná? to je hlúposť…ak máte nízku záťaž a vysoký počet opakovaní/5 sérií po 50 opakovaní drepov napr…/, k tomu nemôže dôjsť…ja kombinujem stroje s vlastnou váhou a som spokojná…tuky šli dole a stále idú..veľa šťastia pri chudnutí 🙂

 5. ahoj potrebujem sa poradiť chcem nejakého trénera na cviky a podobne nemáte niekto kontakt na niekoho kto sa týmto zaoberá ? ak áno napíšte mi prosím na toto číslo 728655558 ďakujem .

 6. ahojte prosim poradtemi ako mam schudnut chudnem uz 1 rok a nic

  1. Ahoj Vanesska …mám užasnú radu pomohlo mi to bez diéty.ide o jeden tanec ktory som nasla na internete .ked som tento tanec opakovala rano ked som sa zobudila potom 2 hodiny po obede a pol hodinku pred spaním schudla som za 3 týžne 3 a pol kila…a uz cvicim tento tanec asi 5 mesiacov a schudla som presne 12 kilo mala som 71 a teraz mam okolo 59-60 kg neverila som vlstnim ociam. a kolko mas rokov ? ja 13

   1. ahoj … ako sa vola ten tanec????

   2. ahoj prosim ta ako sa vola ten tanec ?

   3. dobry den, chcela by som sa spytat ako sa vola ten tanec pomocou ktoreho sa vam podarilo schunut.
    mozete prezradit?:)
    dakujem

   4. Dobry den a o aky typ tanca ide???Chcela by som schudnut a najmä na bruchu a stechnach pomohlo by mi to????Tak prosim pomozte

   1. ahoj ako sa vola ten tanec prosim ta ?

  2. Kúp si tie hotsheper na zlavozdroj po 19.90 eur ale trochu viac
   alebo na liveaktive po 29.90 titi sú lepšie
   ani cvičiť nemusíš

 7. Ahoj. Chcem sa poradiť, mám 25rokov a pred dvomi rokmi som začala užívať hormonálnu antikoncepciu. Moja váha bola vtedy 62kg (miery 101-69-99) na výšku 175 cm. Teraz po dvoch rokoch sa moja váha vyšplhala na 79Kg čiže som pribrala 17kg.A ako náročky do brucha (miery 101 – 85-99) Rozhodla som sa preto vysadiť HAK a začať chudnúť. Od konca januára 2013 intenzívne cvičim -to znamená denne fitko aspoň na hodinku a pol (bežecký pás na kardio- udrziavam si tep v rozmedzí 130-140), + posilnovacie cvicenia na strojoch zameranych na brusko a stehna. 2x tyzdenne plaváren 2x1km , všade chodím pešo. Doma potom este vase cviky zamerané na brucho. Upravila som jedálniček, že jem pravidelne kazde 3 hodiny menšie porcie a denne vypijem 4L čistej vody. Vyhýbam sa sladkostiam – a nahrádzam ich mojim oblubenym ovocim. Váha šla dole o 1 Kg , tekze uz mam 78kg. Viete mi poradiť, čo urobit pre svoje telo aby som ho zbavila záťaže z uplynulých 2 rokov? Mám bohužial z väčšej časti sedavé zamestnanie -jednozmenky. A keď ma večer prepadne chuť na dačo sladke? sladkosti nechcem ani vidiet a ovocie sa večer neodporúča. A sú učinne cviky na brucho ked napriklad pridem do fitka dam si hodinu bezecky pas v urovni mojho tepu 130-140 a potom tam aj cviky na brusko. Potom idem domov a vecer si po cca 1,5hod po docviceni dam vase cviky. Co mi odporučate? nevadi zeje tam rozmedzie? ide mi o to aby to bolo účinne. Ďakujem za vašu odpoveď.

  1. a kde je regegerácia? telo sa pri absencii regenerácie zastaví a nebudeš chudnúť. Inak chudnutie je beh na dlhe trate. Podla mna to robiš s ideš na to správne ale telo si musí na všetko zvyknuť a potom to pojde..A hlavne regenerácia. Lebo ak cvičíš kazdy den 1,5 hod. ako píšeš tak potom si telo nemá kedy oddýchnuť.držím palčeky :)))

 8. Prosím Vás .. Keď budem cvičiť bez toho aby som prispôsobila stravu bude to mať nejaký účinok? Stačil by mi minimálny účinok 😉

 9. ahoj potrebujem pomoc cvičím už dva mesiace a držím dietu a mam stále rovnakú váhu ak my vie niekto pomoc tak nech napíše

 10. Ahojte, som byvaly aktívny športovec, no po operácii platničky v krížoch je toho športu malo a kilá pomaly pribúdajú mám 38 rokov, výšku 170cm a zhrozou som zistil, že namiesto pôvodných 72- 73 kg mám 80kg a brucho si pomaly naberá kilogramy hoci kedysi tam aj boli nejaké tehlicky teraz sa na nich uklada tuk a pre problémy s krizami sa človek boji niečo vôbec robiť. Su nejaké vhodné cviky na chudnutie z búcha pri problémoch s platnickami ? Druhej operácii som sa našťastie úspešne vyhol, no neviem aké cvičenia môžem ? Viete poradiť….. ?

 11. mam 58 rokov velmi som pribrala v bruchu chcem schudnut

 12. pekny den,chcela by som sa spytat,ako a co mam cvicit,pretoze pred porodom som mala krasnych 52kg,postavicka ako lusk a narodila sa mi dcerka,no pocas tehotenstva som rpibrala skoro 30kg!!,moj vek je momentalne 29,mam 166 cm a mam 69kg..id eo to,ze mam brusko,akoby som bola v 4mesiaci minimalne,stehna mam silne a zadok tie a samozrejme,treba schudnut z pasu,potrebujem sa dat spat na povodnu vahu,prosim poradte mi co najucinnejsie,mam pevnu volu,tak to zvladnem!moc dakujem.

 13. Je nutne cvicit kazdy den, alebo kazdy druhy dakujem

 14. Cviky na brucho su akurat tak dobre na tehlicky, na chudnutie nepomozu. Vlastna skusenost

 15. Dobrý deň , ja som začala behať a trošku som upravila stravu (sem-tam menej sladkosty) a schudla som 10 kg ale ešte 10 by to chcelo lenže moje chudnutie sa zastavilo,pridala som aj dlhšiu trať na behanie, cvičím brucho, chodím do posilovne, každý deň skoro precvičujem niečo iné a moja váha nič stoji cca už 3 mesiace. Viete mi poradiť?

 16. Ahojte chcela som sa spítať a aj poradiť mám 15 rokov a 53 kg a velké brucho chcela by som ho riadne spevniť len neviem čo je na to najlepšie poradili by ste mi ??

 17. ahojte mohol by mi niekto poradit ako by som mohla schudnut bez toho aby som chodila do fitka .Mam 5 mesiacou po porode kde som pocas tehotenstva pribrala 27kil a teraz mam nadvahu asi 12 kilo neviem sa toho zbavit .Skusam vsetko ale nijaky vysledok .Potrebovala by som schudnut z brucha a bokou dakujem ….

 18. Ako sa vola ten tanec coste cvicily cez internet.

 19. ahojte ja by som kcela velmi ale velmi schudnut ale neviem ako poradte mi c na cvicenie dakedy nemam ani cas jaj poradte mi nieco co by som naozaj schudla lebo po porode som ostala taka no… dakujem zatial

 20. Ahojte poradte mi ako schudnut iba z brucha som stihla ale mam velke brucho vyzeram ako pavuk :-/ nevhcem mensiu vahu ale prec s tym bruchom. Dakujem za rady

 21. Veľmi vhodne cvičenia sú z pilakalajogy,treba povedať že telo musíme rozvíjať komplexne a len tak sa zameriavať na problémove partie tela,inač si môžeme zapričinit zdravotné problémy.

 22. Je to trapné,aby sa niekto chválil ,že chudne pomocou nejakého tanca a keď ho niekto poprosí o aký tanec sa jedná ,tak ho ignoruje a neprezradí…trapné

 23. Ahojte..Mam 34 rokov,172cm a 79kg.Vsetka nadvaha je na bruchu a citim sa dost trapne,tak by som to chcel nejako skresat.Mam uplne vysadit pecivo?Ako ho mam nahradit?Lebo bez peciva som ako na hladovke..Dakujem

  1. Ja som prestal jest vsetky vyrobky zo psenice, tym padom nejem ani ziadne sladkosti, sladene napoje taktiez nejem. Namiesto chleba iba zemiaky, ryzu, ryzove cestoviny. Spravil som tak len zo zdravotnych dovodov, ale zistil som ze na bruchu a zadku sa mi straca tuk a konecne su mi viacej vidno tehlicky na bruchu. Cvicim mozno tak kazdy druhy az treti den, na hrazde, bradlach, kliky drepy brusaky.

 24. aku dlhu pauzu si mam dat medzi seriami?
  poradte..
  dakujem

  1. Pre zvýšenie intenzity sa doporučuje maximálne 1 minúta prestávky. Počas tejto prestávky je vhodné vykonávať strečing (pomalé a jemné naťahovanie svalov) pre lepšie prekrvenie svalov. Nič veľké sa ale nestane ak ta prestávka bude dlhšia 😉 všetko záleží iba na vašom pocite. („počúvajte svoje telo“)

 25. Tak najvacsia blbost na brucho je „brusak“ neviem ktory genius ho tak pomenoval ale po 1: necvici brucho, po 2: ak si chcete poriadne zniciť krizovu oblast chrbtice a vlastne rozhadzat koorinaciu svalovych skupin paci sa cvicte dalej . Brusak treba vediet spravne cvicit a hentak to nieje.

 26. a neviete aky je to tanec?

  🙂

 27. Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či mi nemôžete poradiť ake cviky by som mala cvičiť. Som po operácii platničky cca8 mesiacov. Koli operácii som bola dlho bez pohybu a potrebovala by som schudnúť na stehnách, zadok a spodné bruško. Stravujem sa zdravo. Mam cca 155cm a 68kg. Vopred ďakujem.

 28. Pekne sa mi chudlo podľa týchto cvikov na brušné svalstvo. Neuveriteľne som schudla 8 kíl za 2 mesiace.

 29. Dobrý den je mi 11 let a vážím 66.5 kg měřím 163 cm cvičím cvikky na břicho ale ne a ne to pomoci
  poradte

 30. ja osobne cvičím každý deň podľa jillian michaels a fakt sa nemôžem sťažovať, po dvoch týždňoch začala ubúdať a to myslím vážne viditeľne ubúdať celulitída, po mesiaci sa mi začalo formovať celé telo a brucho ani nehovorím teraz cvíčím už asi pol roka a spolu so správnou životosprávou a obmedzením najmä sladkých a slaných pochúťok vidno výsledky, cvičenie trvá 30 – 35 min, náročnejšie programy 60 ale každý si vie vybrať. Je to strašne o zvyku, tiež som si nevedela predstaviť že by som každý deň cvičila v tomto uponáhľanom svete a podobne ale ono sa to naozaj dá a teraz, keď sa stane že nejaký deň neodcvičím, už akoby sa mi to ani nerátalo… S pevnou vôľou a všetko dá, určite každý pohyb hoc 10 min. je oveľa lepší ako sedenie pred tv a jedenie hlúpostí

 31. Dobry den chcem sa opytat na upravu jedalnicka tak aby som schudla lebo sice mam 165 cm ale vazim podla mna moc vela kil asi 73 a chcela by som za tyzden schudnut cca 5-10kg vopred dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Cviky na chudnutie-cviky na brucho © 2015 k | Vyhlásenie o zodpovednosti Frontier Theme

Verzia stránky Klasická | Mobilná