Cviky a diéty neznamená automaticky chudnutie

Znie to jednoducho. Cvičte cviky, dodržujte diétu na chudnutie a podarí sa Vám schudnúť. To ale nemusí byť pravda.

žena - cviky, diétaAk chcete schudnúť a rozhodnete sa cvičiť cviky na chudnutie, tak to je v poriadku. Správne cviky, či už cielené alebo kondičné určite napomôžu Vašej snahe schudnúť. Zvoľte si vhodnú kombináciu kondičných cvikov a cielených – napríklad Nordic walking alebo behanie alebo spoločné cvičenia ako zumba, aerobic,… pridajte si cielené cviky podľa potreby – cviky na brucho, cviky na zadok,….

Ale 70% úspechu pri chudnutí je strava. A určite sa poobzeráte po nejakej diéte na chudnutie. Ale nie každá diéta na chudnutie je vhodná. Na to aby diéta a cvičenie prinieslo želaný efekt, Vaša diéta musí obsahovať dostatok bielkovín  – to napríklad spĺňa Dukanova diéta a bielkovinová diéta, ďalej dostatok vitamínov – ovocná diéta, zeleninová diéta,…. ďalej primerané množstvo kalórií – 13 dňová diéta, delená strava, 90 dňová diéta,….. Bohužiaľ skoro každá z týchto diét spĺňa iba časť podmienok pre úspešné chudnutie. Áno najpopulárnejšie diéty sú Dukanova diéta, 90 dňová diéta a delená strava ale vôbec nie sú najlepšie.

Najlepšia diéta na chudnutie je zdravá diéta, ku ktorej ak pridáte vhodné cviky tak, úspech nenechá na seba dlho čakať a určite sa Vám podarí schudnúť. Ale nezabudnite na trpezlivosť.

Zásady stravovania – diéty a cvičenia, ak chcete schudnúť

  1. Jesť aspoň 4 krát denne
  2. Diéta musí obsahovať aspoň 60 gramov bielkovín za deň (je to rôzne v závislosti od váhy)
  3. Zjedzte denne aspoň 400 gramov ovocia a zeleniny
  4. Vypite denne aspoň 2 litre vody
  5. Cviky cvičte 3- 5 krát týždenne po 45 – 60 minút

Zásad stravovania a cvičenia je samozrejme viac, ale na to aby ste si uvedomili, že nezmyselná diéta Vám aj napriek cvičeniu nemusí pomôcť by to malo stačiť. Viac o chudnutí nájdete na hlavnej stránke www.naschudnutie.sk

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie i peknú postavu, super komunita,… Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. „Pridaj sa tu!!“

facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Cviky na chudnutie-cviky na brucho © 2015 k | Vyhlásenie o zodpovednosti Frontier Theme

Verzia stránky Klasická | Mobilná