Prečo začať cvičiť a zlepšiť si zdravie a schudnúť

behTo že pravidelné cvičenie je zdraviu prospešné snáď už vieme všetci. Jeho pozitívne účinky na zdravie sú potvrdené mnohými štúdiami a odborníkmi. Dnešná doba nás ale núti práve opak. Spohodlneli sme a vypnúť PC alebo TV a vybehnúť na čerstvý vzduch je čoraz ťažšie. Nasledujúce pozitívne vplyvy na naše zdravie hovoria ale presný opak – Začnite športovať a podporte zdravie a konečne schudnite.

Pozitívny vplyv na zdravie

  • Znižuje riziko ochorení na osteoporózu, srdcové ochorenia, Pohyb znižuje krvný tlak a cholesterol. Pohyb má priaznivý vplyv aj na kardiovaskulárny systém.
  • Budovanie svalovej hmoty – Cvičenie podporuje rast svalovej hmoty, spevňuje kĺby a zvyšuje hustotu kostí.
  • Cíťte sa lepšie – Pravidelné cvičenie spôsobuje uvoľňovanie endorfínov (hormóny šťastia) – znižujú stres, úzkosť, depresie a podobne.
  • Kvalitnejší spánok, čo ma za následok viac energie počas celého dňa.
  • Spomaľuje starnutie – Harvardskí vedci dokázali, že cvičenie obmedzuje straty nervovo-svalových spojení, ktoré sa považuje za jednu z hlavných príčin starnutia
  • Telesná aktivita zlepšuje trávenie a vstrebávanie živín z potravy.
  • Podpora imunity – nebudete tak často chorí a neskolí Vás obyčajné prechladnutie

Cvičenie má vysoký vplyv na chudnutie

Správne vykonané a pravidelné cvičenie má vysoko pozitívny vplyv nielen na chudnutie ale aj na celkové zdravie a kondíciu. Podmienkou je, že musíte cvičiť naozaj správne a poctivo, aby ste si nesprávnou technikou náhodou neublížili. Taktiež je potrebné dodržiavať jednu podstatnú vec pri chudnutí, na ktorú väčšina ľudí zabúda. A tou je nielen cvičenie ale aj kvalitná a vyvážená strava bohatá na živiny.

Pokiaľ nepomôžete telu po cvičení zregenerovať pomocou vhodnej stravy, efekt samotného cvičenia sa výrazne zníži. Samozrejmosťou pri cvičení musí byť aj pitný režim a strečing. Pokiaľ sa do cvičenia s rozumom pustíte, určite ho zvládnete – a určite aj celé chudnutie.

Ďalšie informácie si prečítajte v článku „Prečo začať cvičiť a schudnúť

Ak chcete začať cvičiť no nechcete sa ukazovať na verejnosti, doporučujeme pozrieť si výborné a účinné „Cviky na doma„.

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie i peknú postavu, super komunita,… Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. „Pridaj sa tu!!“

facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Cviky na chudnutie-cviky na brucho © 2015 k | Vyhlásenie o zodpovednosti Frontier Theme

Verzia stránky Klasická | Mobilná