Príťahy veľkej činky v predklone patrí za menej populárny cvik no svojou účinnosťou patrí medzi najlepšie cviky na chrbát. Tento cvik má niekoľko variant úchopu čím meníme aj zameranie na partie chrbtového svalstva. Keďže pri tomto cviku dvíhame pomerne ťažké vahy je správna technika veľmi dôležitá. Nezabúdajte, že základom je pevný a vystretý chrbát.

Úchop nadhmatom – tyčku držíme približne na šírku ramien a priťahujeme smerom k prisiam. Precvičujeme tým vo väčšej miere medzilopatkové svaly. Preto na začiatok zvolíme menšiu váhu a musíme mať o niečo väčší predklon.

Užší úchop ako je šírka ramien, precvičuje dolnú časť latissimov (krídla). Činku priťahujeme smerom k pupku, latke držíme pri tele.

Úchop podhmatom – najvhodnejšia varianta keďže izolujeme vo väčšej miere chrbát a latissimy. Šírku úchopu je vhodné obmienať… tým dosiahneme neustále napredovanie a obmedzíme stagnáciu.

Príťahy veľkej činky v predklone – video

Technika cvikov na chrbát – video

Ďalšie cviky s vysvetlenou správnou technikou nájdete v nasledujúcom videu.

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *