Viete, ktoré cviky nám pomôžu spevniť naše telo? Mám pre vás pár tipov, ktoré zaručene fungujú, ale nezabúdajte na to, že dôležité je cvičiť pravidelne.

1. cvik – PLANK (Doska)

Tento cvik patrí medzi najúčinnejšie. Pomáha spevniť brušné svalstvo. Určite ho odporúčam zaradiť k obľúbeným cvikom. Týmto cvikom posilňujete nielen brušné svalstvo, ale aj svalové skupiny celého tela, ktoré nám pomáhajú udržať stabilitu celého tela.

Tento cvik je jednoduchý na správnu techniku, ale zároveň náročný na udržanie sa vo správnej polohe.

2. cvik – Výpady

Existuje niekoľko spôsobov, ako vykonať toto cvičenie. Jedným zo spôsobov je striedanie každej nohy. Napríklad jedno opakovanie s pravou, potom s ľavou, potom pravou a tak ďalej.

Druhým spôsob sa nazýva “statický výpad”, kde je vaša východisková pozícia s jednou nohou vpred. V takomto prípade sa jednoducho dostanete z tejto východiskovej polohy hore a dole, kým neukončíte počet opakovaní. Potom si vymeňte nohy a cvičenie opakujte.

Zdroj: https: www.bodybuilding.com

Ukážku výpadov nájdete na videu:

3. cvik – Jumping Jacks

Tento cvik má veľa prosešných výhod pre naše telo:

  • Udržuje tvoje telo zdravé
  • Pomôže Vám pri chudnutí
  • Zlešuje koordináciu
  • Zbavíte s stresu
  • Slúži ako dobré zahrievacie cvičenie
  • Vyformujete si celé telo

Nasledujúce video opisuje toto cvičenie krok za krokom. Uistite sa, že máte kolená uvoľnené a pri skákani kolená trochu pokrčte. To zabráni zraneniu kolena. Nezabúdajte ani na pohodlné oblečenie.

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *