cviky na predlaktiePomerne obľúbený cvik na biceps, ktorý je síce určený na precvičenie hlavne bicepsového svalstva… spolu s ním sa ale účinne precvičí aj svalstvo predlaktia.

Cvik je pomerne jednoduchý a v podstate ani nepotrebujete jednoručné činky… Môžte ich nahradiť fľašami naplnenými vodou.
Cvičenie vykonávate v stoji alebo na stoličke s opierkou.

Prevedenie cviku:

  • Posaďte sa na lavicu s opierkou na chrbát sklonenou v uhle cca 45 stupňov. Držte vaše chodidlá pevne na podlahe.
  • Vezmite si pár jednoručiek, oprite si chrbát o podložku a nechajte vaše ruky visieť.
  • Držiac vaše palce nahor, otočte činky pokiaľ môžete. Nechajte vaše ramená odpočívať.
  • Potiahnite záťaž smerom nahor. Pohyb nastáva len v lakťoch. Pre väčšie ťažisko na brachioradialis môžete činky trochu sklopiť. (malíčky pohnúc smerom von)
  • Pomaly nechajte činky klesnúť až kým nepocítite dobrý ťah a opakujte.

Varianty cviku: Cvik si môžte prispôsobiť podľa seba ako Vám viac vyhovuje. Doporučujeme na posediačky na lavičke s opierkou, keďže môžte využiť väčší rozsah pohybu.

Pri cvičení v stoji sa zapájajú do pohybu aj rôzne menšie stabilizačné svaly… Nezabúdajte, že musíte stáť pevne s vystretým chrbátom. Dbajte na to aby ste sa neprehýbali a nenakláňali sa.

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *