Cviky na predlaktia sú často obchádzané a málo obľúbené. Ale práve mohutné predlaktie dotvára vizuálny efekt rúk aké mal aj pepek námorník :D.

predlaktieCvičiť predlaktie a zväčšiť jeho objem bude vyžadovať istú dávku trpezlivosti a aj opatrnosti. Silné predlaktia nám aj zvýšia silu úchopu a taktiež nám pomôžu aj pri niektorých cvikoch kde majú funkciu asistenčných svalov.

Cviky ny predlaktia doporučujeme zaradiť až na koniec tréningu, keďže slúžia pri mnohých cvikoch ako asistenčné svaly budete ich potrebovať v plnej kondícií.

Prevedenie cviku

Činku si uchopíme nadhmatom na šírku svojich ramien a dbáme na to aby boli ruky natiahnuté.
Činku zdvíhame približne na úroveň ramien s tým, že v hornej polohe s výdychom chvíľu zostaneme.

Pri pohybe do východiskovej polohy smerom nadol sa snažíme pohyb vykonávať pomalšie a naopak pri pohybu nahor, môže byť pohyb rýchlejší. Samozrejme nie švihom, každý pohyb musí byť kontrolovaný.

Používané svaly:
primárne: extenzory predlaktí
sekundárne: biceps, sval vretenný, hlboký sval ramenný

Dýchanie: Pri dolnej základnej polohe nádych a pri hornej pozícií výdych

Nepodceňte tréning svalov predlaktia, pretože vám to v budúcnosti môže zabrzdiť napredovanie aj ostatných partií. Taktiež nevyzerá dobre ak máte veľký biceps a predlaktie ako špáratko.

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *