Vysoko intenzívny tréning (High Intensity Interval Training) je vysoko účinné cvičenie na nielen spaľovanie tukov ale aj rast a spevňovanie svalovej hmoty.

I keď trvá pomerne krátko (20 minút), je vysoko účinný a náročný zároveň. Základom je maximálna intenzita počas krátkeho intervalu.

Cvicenie na chudnutieHIIT tréning – základné pravidlá

  • maximálna intenzita cvičenia po dobu 30-tich sekúnd
  • následne prestávka alebo nízke tempo 60-90 sekún

Veľkou výhodou HIIT je časová nenáročnosť. Tých približne 20 minút sa da bez problémov stihnúť pri skoršom rannom zobudení alebo po práci. Keďže sa tento tréning nazýva vysoko intenzívny, podľa názvu môžme usúdiť, že nepôjde len o taký bežný tréning.

Maximálna intenzita nám zabezpečuje naštartovanie metabolizmu, ktorý trvá aj dlho po tréningu.

Chudnutie sa teda stáva naozaj účinným. Na Vašom tele okamžite spozorujete rozdiel, začne nielen chudnúť al aj budovať a spevňovať svalstvo, ktoré taktiež pomáha pri spaľovaní nadbytočných tukov.

HIIT tréning – príklad

30 sekúnd šprintujte na maximálny výkon následne

60 až 90 sekúnd prestávka prípadne nízka intenzita kráčaním alebo poklusom

Tieto intervaly sa následne opakujú (približne to vychádza na 7-10 opakovaní)

Ak ste už zdatnejší môžte pridať 30 sekúnd maximálneho výkonu a 30 sekúnd oddychového výkonu. Ide hlavne o to aby sa striedali maximálne vyťaženie s tým oddychovým.

 

Metóda intervalového tréningu Tabata, sa dostala do povedomia širokej verejnosti až neskôr v roku 2010. Táto metóda zvyšuje nielen celkový výkon ale tým zintenzívňuje aj chudnutie (Metabolizmus).

Tabata cvičením zvyšujeme celkový výkon, silu, formujeme postavu a účinne spaľujeme prebytočné tuky.

Kľúčom Tabata metódy sú práve 20 sekúnd intenzívneho cvičenia a 10 sekúnd prestávky, pričom dochádza k zvýšeniu tepovej frekvencie, ktorá následne klesne čo spôsobuje efektívne spaľovanie tukov. Viac na cviky.naschudnutie.sk/kondicnecviky/tabata-trening

 

Podľa tvrdení odborníkov zistili, že HIIT tréning spaľuje účinne tuky aj dlho po ukončení tréningu. Podľa niektorých tvrdení telo spaľuje tuky ešte najbližších 24 hodín.

Samozrejme záleží aj ako sa stravujeme. Je veľmi dôležité dať telu po tréningu dostatok živín na regeneráciu svalstva. Jedlá bohaté na bielkoviny sú základom.

HIIT tréning môžte vykonávať v pohodlí domova. nepotrebujete na to žiadne drahé pomôcky. Všetko sa na začiatkoch cvičí s vlastnou váhou.

 

HIIT tréning na spaľovanie tukov – video

Prikladáme video na ktorom si môžte pozrieť výborný HIIT tréning s cvikmi na doma. Video je aj presne načasované takže sa nemusíte pozerať na hodinky, stačí si to pustiť na TV a začať makať.

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *