Cviky, cvičenia na BosuV tomto článku Vám prinášame ďalší účinné cviky na chudnutie nielen pre ženy ale aj mužov. Pre ľudí s vyššou nadváhou prípadne starších aktívnych ľudí sú výborné na začiatok hodinové kardio cvičenia. Tieto kondičné cvičenia na chudnutie niesu nijako extra náročné na Vašu kondíciu a fyzickú silu a teda zvládne ich aj začiatočník.

Kardio cvičenia – Výhody a vplyv na naše zdravie

Kardio cvičenia pomáhajú spaľovať nadbytočný telesný tuk, majú pozitívny vplyv na správne fungovanie kardiovaskulárneho systému (činnosť srdca), dodáva nám energiu a postupne zvyšujeme týmito cvičeniami “kondičku”.

Je dokázané, že pravidelná aeróbna aktivita resp. kardio cvičenie zlepšuje náladu a účinne bojuje aj proti stresu a depresii. Tiež udržuje mozog v lepšej kondícii a rozvíja myslenie.

Kardio cvičenia dokonca skvalitňujú spánok, taktiež zvyšujú silu a hustotu kostí.

Tento typ kardio tréningu využívajú špičkoví atléti pre zlepšovanie ich vytrvalosti.Nepotrebujete k tomu žiadne drahé pomôcky a ani návštevu fitness centra… postačí Vám pevná vôľa a odhodlanie.

Kardio cvičenia by ste mali vykonávať minimálne 10 minút. Neskôr ak už budete “vládať”, predĺžte tento čas až na 60 minút aktívneho cvičenia. Všetko ale s mierou a postupom času.

 

Pripravte si dostatočný pitný režim a nezabudnite na energetickú hudbu a poďme sa vrhnúť do chudnutia.

Rozdelenie všetkých cvikov na chudnutie nájdete na cviky.naschudnutie.sk/cviky-cvicenie-rozdelenie

Medzi kardio cvičenia patrí – bicyklovanie, beh, korčuľovanie, aerobik, zumba, spinning…

 

Kardio cvičenie na chudnutie – Video

Rýchle cviky na chudnutie nielen brucha ale aj celého tela. Cviky sú prispôsobené na domáce prostredie a zaberú vám okolo 10 minút. Sú vhodné aj pre začiatočníkov.

Ďalšie video je určené taktiež pre ľudí s nadváhou či slabšou kondíciou. Má 45 minút a pri týchto cvikoch sa zapotí aj pokročilý športovec.

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

2 thoughts on “Kardio cviky na chudnutie

  1. Dobrý potreboval by som od vás pomoc, mam 145kg a chcel by som to z hodiť ,, rad by som od vás aby ste mi naplánovali cvičenia alebo nejakú dijetu ak by sa dalo vopred vám dákujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *