behAko správne behať bez toho aby sme si spôsobili zranenie ešte skôr ako sme vôbec začali?

Behanie je ideálna forma cvičenia nielen pre tých, ktorý potrebujú schudnúť… je to výborná forma rekreácie a udržania tela vo forme.

Problém môže nastať už pri začiatkoch kedy sa dostatočne nerozcvičíme… Ak zanedbáte rozcvičku, zvyšujete tým riziko úrazu. Taktiež je potrebný výber správnej bežeckej obuvi a oblečenia…

Taktiež doporučujeme nebehať po asfaltovom povrchu, kde sú viac namáhané kĺby… Vyberte si skôr “mäkší” povrch na behanie (park…)

Nebehajte s plným žalúdkom. Doporučujeme približne dve hodiny pred tým sa najesť. Nezabudnite si zo sebou zobrať dostatok tekutín, ktoré sú pri behaní na dlhšie trasy nevyhnutnosťou.

Držanie tela je pri behu veľmi dôležitá časť… Behajte vzpriamene, uvoľnene a nehrbte sa… Ruky voľne vedľa tela zohnuté v predlaktí do pravého uhla. Ruky Vám majú pri behu pomáhať v pohybe, pohybovať sa popri tele, nie s nimi metať. Čím väčší záber či pohyb rukami, viac energie je spotrebovanej.

Zhlboka dýchajte podľa toto ako Vám to najviac vyhovuje. Najbežnejšie je v tempe 3 kroky nádych 3 výdych, alebo 2/2, tak ako zvládate. Dýchajte nosom, hlavne v zime, keď je vzduch studený.

Ako správne behať video

Vplyv behania na naše zdravie

  • beh odbúrava bolesti chrbta, spevňuje chrbtové svalstvo a pomáha tak chrbtici
  • zlepšuje sa funkcia svalových buniek
  • pri behaní sa okysličuje náš mozog, to ma za následok lepšiu vnímavosť, pamäť, odbúrava stres, napätie, bolesti hlavy
  • podporuje funkciu pľúc a zväčšuje ich kapacitu
  • pravidelné behanie zlepšuje metabolizmus, čo pomáha pri chudnutí

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *