zumba, cvičenie, ženaZumba je v súčasnosti veľmi populárne cvičenie, resp. tanec. Zumba je tanec pre radosť a výborná na spaľovanie kalórií. Zaraďte zumbu do svojho programu. Určite si zumbu obľúbite a navyše Vám pomôže spáliť kalórie a ak potrebujete, tak aj schudnúť.

Čo je zumba

Zumba vznikla na prelome tisícročí a za krátku dobu svojej existencie si získala milióny fanúšikov na celom svete. Zumba je kombináciou tanca  a fitness. Kombinuje aeróbne cvičenie s latinsko americkým tancom. Cvičenie zumba strieda pomalšie pasáže s rýchlejšími. Zumba je výborná na zlepšenie Vašej kondície, je výborná pre Vaše zdravie a navyše je zumba skvelá aj na chudnutie, vyformovanie postavy, resp. na spevnenie tela.

Prečo je zumba cvičenie tak populárne

  • Pokiaľ máte cez deň veľa povinností a stresu, cvičenie zumba Vám pomôže zbaviť sa stresu a zabudnúť na problémy. Fyzicky sa síce pri zumbe unavíte, ale psychicky si oddýchnete.
  • Je zábavná, dynamická a hlavne nenudí a hodina zumby Vám ubehne veľmi rýchlo – je pravdepodobné, že si tento šport – tanec zamilujete. A navyše latinsko americká hudba Vás bude stimulovať k lepším výkonom. Veď samotná hudba je úžasná.
  • Zumba je jedinečná – originálne pohyby, tempá,….
  • Je jednoduchá, dokáže sa ju naučiť každý, kto chce niečo pre seba urobiť – vhodná aj pre začiatočníkov.
  • Zumba sa cvičí v skupine, spoznáte nových ľudí….
  • Za krátky čas cvičenia zumby, spálite veľa kalórií – je efektívna pri chudnutí, resp. je to výborná pomôcka v procese chudnutia.

Zumba cvičenie a chudnutie

Keďže správne a účinné chudnutie je o strave a pravidelnom cvičení, zumba Vám bude pri chudnutí veľmi nápomocná. Cvičenie pri chudnutí väčšina ľudí vníma ako niečo nútené – nechce sa im cvičiť s činkami, brušáky veľa ľudí priam nenávidí ani beh nie je u obéznych ľudí moc populárny.  Zumba môže byť riešenie – je zábavná, nenáročná aj pre začiatočníkov a výborne sa pri nej spaľujú kalórie.

Ak chcete schudnúť chodievajte na zumbu aspoň 2 krát v týždni a pridajte si aj ďalšie cvičenia, tak aby ste spolu cvičili aspoň 3-4 krát za týždeň. Zumbu je optimálne cvičiť cca 1 hodinu. Nezabudnite na dostatočný pitný režim a vhodné oblečenie. Najlepšie bude ak si nájdete parťáčku na cvičenie zumbu – vo dvojici ide predsa chudnutie omnoho ľahšie.

Ale nezabudnite na to, že cvičenie, či už zumba alebo iné, Vám pri chudnutí pomôže, ale je to len časť úspechu. Dôležitá pre úspech chudnutia je Vaša strava. Ak ale zmeníte svoju stravu k lepšiemu a pridáte cvičenie zumba, úspech pri chudnutí sa čoskoro dostaví.

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *