Aké cviky na chudnutie sú najlepšie? Dosť častá otázka, ktorá v podstate nemá jasnú odpoveď. Neexistujú najlepšie cviky… existujú účinné cviky na chudnutie. Pri chudnutí neplatí, že účinné sú len niektoré cviky.

Ak ste si doteraz mysleli, že čím viac budete cvičiť a čoraz ťažšie cviky budete vykonávať, tým rýchlejšie budete chudnúť… žiaľ nieje tomu tak.

Je jasné a mnohými štúdiami dokázané, že cvičenie urýchľuje chudnutie, ale iba za predpokladu kombinácie troch dôležitých faktorov – náročnosť, intenzita a dĺžka.

Z toho vyplýva, ak si zvolíte správne, tak chudnutie si výrazne môžte uľahčiť. Zabudnite na stovky brušákov na schudnutie brucha, chudnutie prebieha na celom tele, nie len na určitých partiách.

Cviky s vysokou záťažou (činkami) – ak necvičíte za účelom získania objemu, určite sa vyhnite cvikom s ťažkými váhami resp činkami. Pokiaľ chcete schudnúť, musíte precvičovať svalové vlákna menšou váhou, vyšším počtom opakovaní a v neposlednom rade, dodávať telu aj kvalitnú stravu bohatú na bielkoviny. Ak cvičíte s vysokou záťažou, dokážete spraviť len pár opakovaní, čo má za následok v podstate nárast svalovej hmoty a teda aj pribratím na váhe – aj tu výrazne rozhoduje strava.

Ak chcete zvýšiť náročnosť cviku a teda chcete použiť dodatočnú zaťaž činkami, zvoľte si takú záťaž, aby ste dokázali urobiť približne 15-25 opakovaní. Nezabudnite aj na správnu techniku cvičenia, ktorá je základom  Nezabúdajte, že pri cvičení s činkami musíte dodržať správnu techniku cviku, pretože nesprávne cvičenie môže viesť aj ku trvalému poškodeniu zdravia

cvičenie ženaKondičné cviky na chudnutie – bicykel, bežiaci pás, behanie, steper…

Už len začať sa hýbať a naštartovať metabolizmus. Na začiatok si zvoľte ľahšiu záťaž, pripadne iba s vlastnou váhou… zamerajte sa hlavne na vytrvalosť. V tomto prípade sú cvičenia na chudnutie účinné a skutočne efektívne.

Dĺžku cvičenia doporučujeme na minimálne 40 minút a aspoň 3x za týždeň. Aby ste sa nezačali nudiť, skúste striedať rôzne formy cvikov a cvičení. Stereotyp vám na motivácií nepridá. Zaradiť môžte aj rýchlu chôdzu, nordic walking, a iné pohybové aktivity…

Forma cvičenia – Tabata, HIIT, Intervalový tréning, Piloxing a mnoho ďalších foriem cvičení na chudnutie. Tieto formy cvičení vychádzajú z techniky intervalového tréningu, ktorý strieda intenzitu cvičenia za účelom stimulovania tepovej frekvencie.

Dôležité informácie, ktoré určite neprehliadnite ak chcete schudnúť –  “Kondičné cviky

HIIT kondičný 60 minútový tréning – video

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *