Znie to jednoducho. Cvičte cviky, dodržujte diétu na chudnutie a podarí sa Vám schudnúť. To ale nemusí byť pravda.

Ak chcete schudnúť a rozhodnete sa cvičiť cviky na chudnutie, tak to je v poriadku. Správne cviky, či už cielené alebo kondičné určite napomôžu Vašej snahe schudnúť. Zvoľte si vhodnú kombináciu kondičných cvikov a cielených – napríklad Nordic walking alebo behanie alebo spoločné cvičenia ako zumba, aerobic,… pridajte si cielené cviky podľa potreby – cviky na brucho, cviky na zadok,….

Ale 70% úspechu pri chudnutí je strava. A určite sa poobzeráte po nejakej diéte na chudnutie. Ale nie každá diéta na chudnutie je vhodná. Na to aby diéta a cvičenie prinieslo želaný efekt, Vaša diéta musí obsahovať dostatok bielkovín  – to napríklad spĺňa Dukanova diéta a bielkovinová diéta, ďalej dostatok vitamínov – ovocná diéta, zeleninová diéta,…. ďalej primerané množstvo kalórií – 13 dňová diéta, delená strava, 90 dňová diéta,….. Bohužiaľ skoro každá z týchto diét spĺňa iba časť podmienok pre úspešné chudnutie. Áno najpopulárnejšie diéty sú Dukanova diéta, 90 dňová diéta a delená strava ale vôbec nie sú najlepšie.

Najlepšia diéta na chudnutie je zdravá diéta, ku ktorej ak pridáte vhodné cviky tak, úspech nenechá na seba dlho čakať a určite sa Vám podarí schudnúť. Ale nezabudnite na trpezlivosť.

Zena pije po treningu

Zásady stravovania – diéty a cvičenia, ak chcete schudnúť

  1. Jesť aspoň 4 krát denne
  2. Diéta musí obsahovať aspoň 60 gramov bielkovín za deň (je to rôzne v závislosti od váhy)
  3. Zjedzte denne aspoň 400 gramov ovocia a zeleniny
  4. Vypite denne aspoň 2 litre vody
  5. Cviky cvičte 3- 5 krát týždenne po 45 – 60 minút

Zásad stravovania a cvičenia je samozrejme viac, ale na to aby ste si uvedomili, že nezmyselná diéta Vám aj napriek cvičeniu nemusí pomôcť by to malo stačiť. Viac o chudnutí nájdete na hlavnej stránke www.naschudnutie.sk

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *