Chcete schudnúť cvičením? Dajte si pozor na 5 najčastejších chýb pri cvičení, ktoré Vám určite nepomôžu k efektívnemu schudnutiu. I keď v lepšom prípade Vám možno iba spomalia chudnutie resp. metabolizmus. Čo má za následok, že ak nebudete chudnúť podľa vašich predstáv, chudnutie cvičením sa stane utrpením a následne v krátkom čase s tým úplne prestanete a začnete rozmýšľať na “účinnejšími” metódami na chudnutie. Preto doporučujeme nerobiť týchto 5 omylov pri cvičení resp. športovaní s cieľom schudnúť.

Pohyb je pri chudnutí v podstate druhým najvýznamnejším faktorom (prvý je samozrejme samotná strava). Ak chceme schudnúť cvičením resp. športovaním, musíme to robiť v prvom rade správne. Preto si pozrite 5 omylov pri športe, ktoré “zaručujú rýchlejšie” schudnutie.

cviky-nabrucho1. Ak chcem schudnúť lokálne napr. na bruchu, stačí cvičiť brušáky. Asi najviac rozšírený omyl, ktorý Vás presviedča, že schudnúť sa dá aj lokálne podľa Vašich úpredstáv. Cvičíte 100 brušákov denne, len aby sa Vám ubudoli tukové zásoby na bruchu, no po krátkom čase zistíte, že v podstate žiadne viditeľné výsledky akosi neprichádzajú. Telo nedokáže spaľovať tuky iba tam, kde si to želáte. Telo pri chudnutí spaľuje tuky rovnomerne z celého tela. Takže komplexným cvičením na chudnutie spaľujete tuk na celom tele, vrátane problémových partií. Preto si vyberte šport a cviky, ktoré Vás budú baviť a netrápte sa dennodenne iba napr. brušákmi (výsledok bude aj tak rovnaký).

cvičenie žena2. Po cvičení nebudem jesť, aby som zvýšil účinnosť na chudnutie. Veta, ktorá po cvičení sprevádza veľa ľudí s nadváhou. Pokiaľ po cvičení nepríjmete dostatok živín ako bielkoviny, minerály a vitamíny, tak Vášmu telu sťažíte regeneráciu… naopak týmto omylom ešte viac podporíte nie zrýchlenie ale spomalenie metabolizmu. Preto dbajte na kvalitné a výživné jedlo s primeraným množstvom kalórií, ktoré po cvičení dodá telu živiny na regeneráciu a rast svalovej hmoty, ktorá prispieva k lepšiemu chudnutiu.

beh3. Čím viac budem cvičiť, tým rýchlejšie schudnem. Žiaľ táto úmera tiež nefunguje. Optimálne je pri chudnutí športovať cca 3-4 krát za týždeň. Pokiaľ cvičíte dennodenne, jednak Vás to čoskoro omrzí, ale čo je podstatné – svojmu telu nedáte čas na regeneráciu. To Vášmu telu  v konečnom dôsledku ešte viac ublíži ako pomôže. A vplyv na chudnutie, je možno zvýšený ale pre obéznych ľudí je denne cvičenie nemožné a zdraviu ohrozujúce. Preto denné cvičenie je vhodné naozaj iba pre pokročilých.

cviky na zadok - ženy4. Musím cvičiť čo najdlhšie, aby telo spálilo čo najviac tuku. Niekde ste sa možno dočítali, že telo spaľuje tuky až po pol hodine cvičenia, inde že na schudnutie stačí 15 minút cvičenia a pod. Skutočnosť je žiaľ taká, že každé telo má iný metabolizmus. Niekomu začne telo spaľovať tuky skôr, inému neskôr. Optimálne ale je, že pri chudnutí by ste mali cvičiť aspoň 45 minút… z toho 5-10 minút by mala byť rozcvička.

deadlift, mrtvy tah

5. Čím ťažšie a intenzívnejšie cvičenie, tým lepšie (pri chudnutí). Od typu cvičenia závisí, či telo viac spaľuje tuky alebo zväčšuje objem svalovej hmoty. Odporúčame cvičiť vytrvalostne a aby váš tep dosahoval 70% maximálneho výkonu. Na chudnutie sú najefektívnejšie intervalové tréningy. Cvičenie by malo byť teda zamerané na vytrvalosť, nie na dvíhanie ťažkých váh.

Nezabudnite si prečítať aj …

Cvičenie na chudnutie mi pomôže?

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *