Potrebujete schudnúť? Chcete spevniť svalovú hmotu? Alebo sa chcete iba lepšie cítiť a dostať sa do lepšej kondície?  Chcete cvičiť, ale najbližšie fitness centrum je pre vás príliš ďaleko? Nechcete aby vás pri cvičení videli cudzí ľudia? Alebo sa za svoju nadváhu hanbíte? Ste časovo príliš zaneprázdnení a návštevu fitness centra jednoducho nestíhate?

ženy cvičia domaCvičte doma. Výhody fitness centier sú nespochybniteľné – odborný tréner, prístroje na cvičenie, rôzne cvičiace pomôcky…..  I napriek tomu si myslíte, že cvičenie doma je pre váš vhodnejšie? Nemáte čas na presuny do fitness centra. Váš časový program nie je vždy presne stanovený, takže dodržanie presného termínu na cvičenie s trénerom je pre vás nemožné. Tak jednoducho začnite cvičiť doma. Pohyb Vám pomôže nielen pri chudnutí, či spevnení postavy, ale pomôže vám i po zdravotnej stránke.

Načo nezabudnúť pri cvičení doma:

  • Základom je vyhradiť si na cvičenie vhodný čas. To ako často by ste mali cvičiť, záleží od cieľov, ktoré si stanovíte. Je dôležité si vyhradiť čas, počas ktorého nebudete rušení, bežným chodom domácnosti. Určite sa nebudete pri cvičení cítiť dobre, pokiaľ vás bude neustále ťahať za tričko dieťa, a manžel bude od vás každých päť minúť žiadať večeru. Zariaďte si to tak, aby čas venovaní cvičeniu bol časom skutočne venovaní iba cvičeniu. Poproste teda i ostatných členov domácnosti, aby to tolerovali.
  • I pri cvičení doma je nevyhnutné dodržiavať správnu techniku cvičenie. Inak sa môžete nepríjemne zraniť. Zahriatie a strečing by mali byť súčasťou každého cvičenia. Cvičenie si naplánujte. Jednotlivé cviky si zvoľte podľa partií, na ktorých chcete najviac popracovať. Inšpirujte sa napr. internetom, rôznymi dvd…. . Cvičenie môžete obmieňať. Cvičenie na fitlopte, môžete pre striedať posilňovacími cvičeniam, alebo kardio cvičeniami. Možno sa zamilujete do pilatesu, či zumby. Vzdelávajte sa a nechajte sa inšpirovať. To vám pomôže vyťažiť z cvičenia doma maximum.
  • Vyberte si na cvičenie vhodný priestor. Malo by to byť miesto, kde sa cítite dobre. Tiež by malo byť menej používané z hľadiska chodu domácnosti. Nezabudnite si pustiť obľúbenú hudbu, ktorá dokáže dobre namotivovať, i po ťažkom pracovnom dni. Jej výber vhodne prispôsobte druhu cvičeniu.
  • Majte všetko potrebné po ruke. Pri akomkoľvek cvičení je nevyhnutné dodržiavať pitný režim. Takže nesmie chýbať fľaša s vodou, uterák, prípadne cvičiace pomôcky. Predovšetkým pri cvičení doma, tak obmedzíte pôsobenie rôznych rušivých vplyvov.
  • Udržujte si motiváciu. Možno vás časom napadne myšlienka skončiť s cvičením. Je predsa pohodlnejšie ležať doma na gauči a pri pohľade do zrkadla len hľadať výhovorky. Genetika často môže doslova za všetko čo na sebe neznášame. Pravda je však taká, že váš súčasný pohľad do zrkadla je predovšetkým výsledkom vášho životného štýlu. Genetika je len súčasť nás, ktorá sa ale dá ovplyvniť. Pokiaľ sami nič nezmeníte, ten pohľad do zrkadla bude pravdepodobne stále smutnejší.

Aké cvičenie zvoliť? Je to individuálne podľa toho, čo chcete dosihnuť. Či schudnúť alebo sa len lepšie cítiť. Pre inšpiráciu pridávame toto cvičenie na doma “Dobré cvičenie na doma” alebo si vyberte z nasledujúcich cvičení: “Ďaľšie cviky na doma”

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *