To že pravidelné cvičenie je zdraviu prospešné snáď už vieme všetci. Jeho pozitívne účinky na zdravie sú potvrdené mnohými štúdiami a odborníkmi. Dnešná doba nás ale núti práve opak. Spohodlneli sme a vypnúť PC alebo TV a vybehnúť na čerstvý vzduch je čoraz ťažšie. Nasledujúce pozitívne vplyvy na naše zdravie hovoria ale presný opak – Začnite športovať a podporte zdravie a konečne schudnite.

Pozitívny vplyv na zdravie

  • Znižuje riziko ochorení na osteoporózu, srdcové ochorenia, Pohyb znižuje krvný tlak a cholesterol. Pohyb má priaznivý vplyv aj na kardiovaskulárny systém.
  • Budovanie svalovej hmoty – Cvičenie podporuje rast svalovej hmoty, spevňuje kĺby a zvyšuje hustotu kostí.
  • Cíťte sa lepšie – Pravidelné cvičenie spôsobuje uvoľňovanie endorfínov (hormóny šťastia) – znižujú stres, úzkosť, depresie a podobne.
  • Kvalitnejší spánok, čo ma za následok viac energie počas celého dňa.
  • Spomaľuje starnutie – Harvardskí vedci dokázali, že cvičenie obmedzuje straty nervovo-svalových spojení, ktoré sa považuje za jednu z hlavných príčin starnutia
  • Telesná aktivita zlepšuje trávenie a vstrebávanie živín z potravy.
  • Podpora imunity – nebudete tak často chorí a neskolí Vás obyčajné prechladnutie

Cvičenie má vysoký vplyv na chudnutie

Správne vykonané a pravidelné cvičenie má vysoko pozitívny vplyv nielen na chudnutie ale aj na celkové zdravie a kondíciu. Podmienkou je, že musíte cvičiť naozaj správne a poctivo, aby ste si nesprávnou technikou náhodou neublížili. Taktiež je potrebné dodržiavať jednu podstatnú vec pri chudnutí, na ktorú väčšina ľudí zabúda. A tou je nielen cvičenie ale aj kvalitná a vyvážená strava bohatá na živiny.

Pokiaľ nepomôžete telu po cvičení zregenerovať pomocou vhodnej stravy, efekt samotného cvičenia sa výrazne zníži. Samozrejmosťou pri cvičení musí byť aj pitný režim a strečing. Pokiaľ sa do cvičenia s rozumom pustíte, určite ho zvládnete – a určite aj celé chudnutie.

Ďalšie informácie si prečítajte v článku “Prečo začať cvičiť a schudnúť

Ak chcete začať cvičiť no nechcete sa ukazovať na verejnosti, doporučujeme pozrieť si výborné a účinné “Cviky na doma“.

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *