Cviky, cvičenia na BosuPokiaľ ste sa práve rozhodli, že súčasťou vašej snehy schudnúť bude cvičenie, je nesmierne dôležité aby ste dodržiavali určité pravidlá. Ideálne je cvičiť pod dohľadom certifikovaného odborníka, ktorý vás naučí ako správne a hlavne efektívne cvičiť. Nie každý druh cvičenia podporí vašu snahu schudnúť. Posilňovacie cvičenia s vyššími záťažami a menším množstvom opakovaní má za následok zväčšovanie objemu svalstva, čiže vám budú pribúdať centimetre po obvodoch. Naopak zoštíhlenie (chudnutie) dosiahnete väčším množstvom opakovaní, s nižšími záťažami, vtedy sa svaly predlžujú a zoštíhľujú.

Pri cvičení vždy vnímajte reakcie svojho tela. Každý z nás má inú kondíciu, iný vek, …. preto cvičenie vždy prispôsobte svojim schopnostiam. Nadmerná fyzická záťaž nie je pre organizmus prospešná, preťažovanie je pre telo škodlivé.

Dostatočný pohyb vám pomôže urýchliť váš metabolizmu, a zároveň spálite prijaté kalórie, čím znížite kalorický príjem a zvýšite výdaj, čo je základ pre úspešné chudnutie.

Tipy na efektívne cvičenie nielen pri chudnutí:

pravidelnosť – pri chudnutí je ideálne zaradiť cvičenie do denného programu 2 – 3 krát do týždňa. V závislosti od svojich zdravotných možností by to mala byť min. 30 min až 1 hod.  Starostlivo si zvoľte i druh fyzickej aktivity. Berte pri tom ohľad na svoje zdravotné možnosti, pokiaľ sa práve necítite dobre vynechajte cvičenie, a nahraďte si ho nasledujúci deň.

ciel cvičenia – pokiaľ si stanovíte cieľ na ktorom vám skutočne záleží, budete to mať jednoduchšie, a bude sa vám jednoduchšie dodržiavať i pravidelnosť. Je jedno či chcete schudnúť 3kg alebo 10kg, či si chcete vylepšiť kondíciu, alebo si chcete  vyformovať postavu, alebo sa len chcete cítiť lepšie stanovte ti reálny ciel, ktorý chcete dosiahnuť.

strečing – je veľmi dôležitý pri každom jednom cvičení. Nikdy nezačínajte cvičiť bez strečingu a strečingom by rovnako malo končiť každé jedno cvičenie. Pomôže vám vyhnúť sa rôznym zraneniam, a zmiernite prejavy svalovej horúčky.

pitný režim – napriek tomu, že ste už určite veľa krát počuli a čítali o dôležitosti pitného režimu, z praxe viem že ho správne dodržuje len veľmi málo ľudí. Pri zvýšenej fyzickej aktivite sa potíme, teda tento úbytok tekutín v našom tele potrebujem nahradiť. Nečakajte na pocit smädu, keď ho už pociťujete znamená to že vaše telo je už dehydrované. Ideálne mať počas cvičenia pri sebe fľašu čistej vody.

správne dýchanie – pre dosiahnutie žiadaného efektu, je správne dýchanie veľmi dôležité. Taktiež nikdy pri cvičení nezadržiavajte dych.

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *