Na tejto stránke cviky.naschudnutie.sk nájdete takmer všetky cviky na chudnutie, taktiež cviky na brucho, cviky na zadok a stehná, cviky na chrbát a ramená……., okrem toho tu nájdete aj rady a tipy na efektívne chudnutie.

V pravom menu si pozrite jednotlivé kategórie a po kliknutí sa Vám zobrazia nielen samotné cviky ale aj vhodné rady a tipy. Napríklad ak si kliknete na kategóriu cviky na brucho, tak sa Vám zobrazia nielen samotné cviky na brucho, ale aj rady ako schudnúť na bruchu a ďalšie zaujímavé informácie……..

 

Prečítajte si – cviky na chudnutie – ako schudnúť?

  1. Ktoré cvičenia, resp. cviky na chudnutie sú najúčinnejšie
  2. Ako často musím cvičiť ak chcem schudnúť
  3. Ako mám upraviť jedálniček
  4. Pomôžu mi cviky na brucho schudnúť z brucha?

 

1. Účinné cvičenia – cviky na chudnutie

Cviky na chudnutie môžeme rozdeliť na kondičné a na cielené cviky na chudnutie. Je veľmi dôležité cvičiť tie správne cviky na chudnutie, aby ste dosiahli čo najlepší efekt.

Cielené cviky na chudnutie

Sú výborné na vyformovanie si určitej partie. Pokiaľ potrebujete len spevniť určitú časť tela napr. brucho, tak stačí pokiaľ sa zameriate len na cielené cviky na brucho. Cielené cviky na chudnutie je ale veľmi dôležité cvičiť intenzívne a pravidelne, pokiaľ chcete dosiahnuť želaný efekt

cviky na brucho – pri cvikoch na brucho je dôležitá najmä technika cvičenia a následne aj samotná intenzita cvičenia. Pre zoznam cvikov a ich popis si kliknite na „cviky na brucho-video a popis“.

cviky na zadok – pri týchto cvikoch je najdôležitejšia najmä intenzita cvičenia, pretože ak cviky na zadok cvičíte nesprávne, resp. s nesprávnou intenzitou, efekt môže byť nulový. Prečítajte si viac v článku „cviky na zadok“.

cviky na stehná – platí to isté ako pri cvikoch na zadok. Pre efekt je dôležitá správna intenzita a vhodne zvolené cviky. Kliknite si cviky na stehná.

cviky na boky – široké boky trápia množstvo žien. Popis cvikov nájdete v kategórii  cviky na boky.

Kondičné cvičenia – cviky na chudnutie

Tieto cvičenia, resp. cviky je vhodné cvičiť najmä vtedy, ak si chcete zlepšiť kondíciu alebo ak chcete schudnúť viac kíl, čiže Vaše telo potrebuje schudnúť ako celok. Pretože len cielenými cvikmi neschudnete. Kondičné cviky na chudnutie Vám pomôžu nielen spáliť kalórie ale Vám pomôžu zrýchliť metabolizmus, čo Vám výrazne pomôže schudnúť. Cielené cviky na chudnutie berte iba ako doplnok ku kondičným cvikom.

Medzi najúčinnejšie kondičné cvičenia, resp. cviky na chudnutie patria beh, chôdza, Nordic walking, spinning, aerobik, zumba, plávanie a ďalšie kondičné športy.

Nordic walking, rýchla chôdza – výborná alternatíva pre zlepšenie kondície, alebo aj na chudnutie. Nordic walking alebo rýchla chôdza sú finančne nenáročné a zvládne ich každý. Viac v článku “chôdza a Nordic walking”.

Behanie – tiež je pre naše telo ideálnou pohybovou aktivitou, nielen pre zdravie ale ja na chudnutie. Dôležitá je ale správna technika behania,… Viac v článku “behanie a chudnutie”.

Kolektívne cvičenie – sú veľmi populárne, nielenže si zacvičíte ale spoznáte aj nových ľudí a s ve%lkou pravdepodobnosťou Vás budú tieto cvičenia aj baviť. Viac n článkoch “aerobic”, “zumba”, “pilates”.

2. Ako často cvičiť cviky na chudnutie ak chcem schudnúť?

Váš tréning je závislý od typu cviku na chudnutie. Vo väčšine prípadov ale platí, že kondičné cvičenia – cviky na chudnutie je vhodné cvičiť napr. obdeň  po 40 – 60 minút. Nezabudnite každé cvičenie na chudnutie začať a ukončiť strečingom. Ako doplnok si môžete ku každému kondičnému cvičeniu doplniť aj cielené cviky, napr. cviky na brucho (10-15 minút)

3. Ako mám upraviť jedálniček ak chcem schudnúť

Ak chcete schudnúť, alebo vyrysovať telo, dôležité je upraviť jedálniček. Pri chudnutí aj pri rysovaní platí, že musíte znížiť príjem sacharidov (cukrov) a zvýšiť príjem bielkovín – proteínov. Na chudnutie, resp. vyrysovanie tela majú cviky na chudnutie len cca 40% podiel a úprava jedálnička až 60%. Preto si hneď na začiatku treba uvedomiť, že cviky na chudnutie a strava sú spojené nádoby. Iac v ďalích článkoch.

4. Pomôžu mi cviky na brucho schudnúť z brucha?

Či už sa jedná o cviky na brucho alebo cviky na zadok, boky alebo stehná, samotné cielené cviky na chudnutie Vám iba z jednej partie schudnúť nepomôžu, maximálne tak trochu napomôžu. Preto ak chcete schudnúť napr. z brucha, tak cviky na brucho doplňte o kondičné cviky na chudnutie

 

Najnovšie články

Cviky, cvičenie a nutričná hodnota potravín


Cvičenie, resp. cviky sú základom nielen pri chudnutí, ale dôležité je sledovať si nutričné hodnoty potravín – nielen energetickú hodnotu, ale i bielkoviny, tuky, cukry,…

Či už cvičíte cviky na brucho, cviky na boky,… alebo kondičné cvičenia – plávanie behanie, nordic walking,…. Vaše telo je po cvičení vyčerpané a potrebuje vhodné živiny na regeneráciu. Práve zloženie stravy, resp. nutričná hodnota potravín (cukry, tuky, bielkoviny), rozhodnú o tom, či Vaše chudnutie, zlepšenie kondície alebo priberanie svalovej hmoty naplní…

Zumba

Zumba je v súčasnosti veľmi populárne cvičenie, resp. tanec. Zumba je tanec pre radosť a výborná na spaľovanie kalórií. Zaraďte zumbu do svojho programu. Určite si zumbu obľúbite a navyše Vám pomôže spáliť kalórie a ak potrebujete, tak aj schudnúť.

Cviky na zadok

Cviky na zadok – neviete ako schudnúť zo zadku? Pridajte vhodné cviky (nielen na zadok), upravte stravu a chudnutie zo zadku pôjde ako po masle. Ešte pred tým ako si popíšeme cviky na zadok, resp. na chudnutie zo zadku, spomeniem pár slovami, čo môžete očakávať od cvičenia ak chcete schudnúť zo zadku. Cviky na zadok sú fajn, pomôžu Vám zadok spevniť a vyformovať, pokiaľ ale….