Prečo cvičiť práve brucho? Zdvíha výkonnosť celého tela nie len partie samotnej. Posiluje imunitu, ako každé cvičenie. Pomáha tráveniu, pohyb sa skrátka prejaví aj vo vnútri brucha, potrava sa hýbe a telo lepšie trávi.

Spaluje tuk tak ako každý pohyb ,no spaľuje tuk po celom tele nie len lokálne na brušných svaloch.
Zlepšuje náladu pri cvičení brucha sa vyplavujú endorfíny ktoré zlepšujú náladu.

Skracovačky

Pri skracovačkách dochádza ku kratšiemu pohybu. Dvíhajú sa len lopatky. Kríže a driek ostávajú na podložke

Ľahnite si na chrbát na zem – najlepšie na podložku. Súčasne pomaly dvíhajte nohy do 90 stupňového uhla vzhľadom na podlahu tak, aby ste nohy postupne v kolenách pokrčovali (aby v poslednej fáze cviku boli v kolenách ohnuté tiež na 90 stupňov) a ramenami súčasne priťahujte hrudník smerom dopredu (precíťte brucho).

Ruky majte spolu za hlavou, ale nesmiete si nimi pomáhať. Potom sa ramenami a aj nohami vraciame do pôvodnej polohy – východiskovej polohy (opäť precíťte brucho).

Skracovačky patria medzi cviky na brucho, ktoré je vhodné cvičiť pomaly a poriadne pri nich precítiť brušné svalstvo.

Skracovačky posilňujú okrem brucha – brušného svalstvo aj stehná, patria medzi komplexnejšie cviky na brucho. Cvičte ich na začiatok napríklad 4 série po 10 opakovaní . Postupne, ako sa Vám spevňuje brušné svalstvo, môžete zvyšovať počet opakovaní a pridať aj jednu až dve série.

 

Ďalšie cviky na brucho nájdete na cviky.naschudnutie.sk/cviky/cviky-na-brucho

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *