Ako schudnúť zo stehien – návod, popis, cviky,…. Schudnúť zo stehien nie je až tak zložité, stačí vedieť ako na to!!!

cviky na stehnáAj keď sa dá schudnúť bez cvičenia, pokiaľ chcete schudnúť zo stehien, je dôležitý pohyb, resp. vhodné cviky. To platí obzvlášť pre tých z Vás, ktorý máte typ postavy hruška, čo znamená, že sa Vám tuk ako prvý ukladá na stehnách a zadku a bohužiaľ pri chudnutí zas ako posledný zo stehien a zadku ubúda.

Ak hľadáte iba cviky na stehná, kliknite si článok cviky na stehná.

Ako schudnúť zo stehien – jedálniček

Je samozrejmé, že pri každom chudnutí, či už chcete schudnúť zo stehien alebo schudnúť na celom tele, je veľmi dôležitá úprava jedálničku. Pretože správneho stravovania sa výsledky dosahujú len veľmi ťažko. Ale o úprave stravy jedálničku viac v ďalších článkoch, ktoré postupne doplňujeme. Vo všeobecnosti ale platí, že ak chcete schudnúť zo stehien, základom je vyvážená strava s primeraným množstvom kalórií. Preto si môžete pre inšpiráciu pozrieť  vzorový jedálniček na chudnutie  na našej stránke wellness-trener.sk  – „diétny jedálniček“

Ako schudnúť zo stehien – pohyb a cviky

Pri chudnutí stehien je obzvlášť dôležité cvičiť správne cvičenia so správnou intenzitou, resp. mať vhodnú pohybovú aktivitu. Stehná patria medzi najväčšie svaly v tele a pokiaľ budete cvičiť nesprávne (napr. len cielené cviky na stehná s veľkou záťažou), môže sa stať, že Vaše stehná sa ešte zväčšia a to asi nechcete, pokiaľ Váš cieľ je schudnúť zo stehien. Základom úspešného schudnutia stehien sú kondičné, resp. aeróbne cvičenia. Cielené cviky sú vhodné ako doplnok k týmto cvičeniam a nie naopak! Ako príklad uvediem kulturistu (cvičí najmä cielené cviky s veľkou záťažou) a maratónca (kondičné aktivity). Aký je rozdiel vo výzore týchto športovcov? Poriadny. Aj napriek tomu, že obaja trénujú aj stehná.

Kondičné, resp. aeróbne aktivity na chudnutie stehien

V podstate väčšina kondičných aktivít, resp. cvičení sú vhodné ak chcete schudnúť zo stehien. Napr. beh, spinning, aerobik, zumba, kolieskové korčule,…. (podrobne v ďalších článkoch). Dôležité je ale povedať, že aj tieto aktivity je dôležite robiť na vytrvalosť, nie na krátkodobý a veľký výkon. Preto ak chcete schudnú zo stehien, zaraďte si kondičnú aktivitu aspoň 3 krát v týždni, optimálne aspoň po 60 minút. Pokiaľ na začiatku nevládzete, tak začnite po 20 – 30 minút a postupne cvičte dlhšie. Nezabudnite na správne dýchanie.

Cielené cviky na stehná

Tieto cviky majú tiež svoj význam ak chcete schudnúť zo stehien, ale najlepšie je ak sú doplnkom kondičnej aktivity. Podrobný popis a účinok cvikov nájdete v sekcii cviky na stehná , ale základné pravidlo je, že ich musíte cvičiť s minimálnymi záťažami a s veľkým počtom opakovaní.

Ako schudnúť zo stehien? Odpoveď je jednoduchá: cvičiť, cvičiť a ešte raz cvičiť, upraviť si vhodne jedálniček a byť trpezlivý. A nezabudnite, že si to nestačí naplánovať ale dôležité je aj začať a vytrvať. Iba tak sa Vám podarí schudnúť zo stehien.

Súvisiace: „cviky na brucho“   „cviky na boky“   „ako schudnúť z brucha

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

9 thoughts on “Ako schudnúť zo stehien?

  1. Díky za rady, cvičení 100 % vyzkouším. Teďka jsem si počítala BMI a celkem jsem se zhrozila, takže už fakt musím začít něco dělat. Zkuste to taky, můžete jen zadat výšku a váhu do téhle kalkulačky a máte výsledek 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *