Cvičenie, resp. cviky sú základom nielen pri chudnutí, ale dôležité je sledovať si nutričné hodnoty potravín – nielen energetickú hodnotu, ale i bielkoviny, tuky, cukry,…

nutričné hodnoty - jedloČi už cvičíte cviky na brucho, cviky na boky,… alebo kondičné cvičenia – plávanie behanie, nordic walking,…. Vaše telo je po cvičení vyčerpané a potrebuje vhodné živiny na regeneráciu. Práve zloženie stravy, resp. nutričná hodnota potravín (cukry, tuky, bielkoviny), rozhodnú o tom, či Vaše chudnutie, zlepšenie kondície alebo priberanie svalovej hmoty naplní Vaše očakávania. Bohužiaľ najmä pri chudnutí platí, že väčšina ľudí si sleduje najmä energetickú hodnotu potravín (kalórie) a zabúda na sledovanie si nutričných hodnôt.

Nutričné hodnoty potravín – cukry, tuky, bielkoviny

Podrobný popis toho, čo sú cukry, tuky a bielkoviny a aký je ich vplyv nielen na chudnutie, nájdete v článku „cukry, tuky, bielkoviny“. Nepodceňte ich a ľahšie dosiahnete svoj cieľ.

Príklad: Ak si sledujete len energetickú hodnotu a pri chudnutí obmedzíte stravu, automaticky sa Vám zníži aj príjem bielkovín, čo môže mať za následok, že aj keď cvičíte cviky na chudnutie, svalová hmota Vám môže začať ubúdať a spomalíte si metabolizmus. A to nebude mať zrovna pozitívny vplyv na Vaše chudnutie

Pozrite si:

„Energetická a nutričná hodnota ovocia“

„Energetická a nutričná hodnota pečiva“

Cviky, cvičenie a bielkoviny

Najdôležitejšie nielen pri chudnutí ale i pri naberaní svalovej je príjem bielkovín. Pretože spolu s cvikmi Vám bielkoviny zabezpečia zlepšenie svalovej hmoty a tým aj zrýchlenie metabolizmu, čo má na chudnutie výrazne pozitívny vplyv. Viac o bielkovinách, kde sa nachádzajú nájdete v článku „bielkoviny – bielkoviny v potravinách“.

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

2 thoughts on “Cviky, cvičenie a nutričná hodnota potravín

  1. Dobry mozte mi napisat jedalnicek chcela by som upravit stravu a tym aj schudnut dakujem nerozumiem tomu sacharidy bielkoviny co kedy jest.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *