Čím sme starší, tým viac nám ubúdajú naše sily. Stávame sa “statickými”. Pritom práve šport a zvýšená pohybová aktivita odďaľuje príznaky starnutia. Šport nám pomáha udržať sa v kondícií, pomáha prekonávať bolesti, choroby… dodáva nám pozitívne myslenie a energiu do práce.

Zdravý pohyb nikdy neuškodí nášmu telu… práve naopak.

Aké výhody nám prináša cvičenie a šport aj v pokročilom veku?

– aktívna a pravidelná fyzická aktivita pomáha predísť – ochoreniam kardiovaskulárneho systému, cukrovky, rakoviny, obezity, Alzheimerovej choroby…

– zabraňuje rednutiu kostí, znižuje riziko úrazov pri bežnom pohybe

– šport nám pomáha udržať sa vo forme, cítiť sa zdravo, zlepšenie celkovej vitality, pozitívne myslenie

– cvičenie a šport taktiež zrýchľuje metabolizmus a podporuje tvorbu svalovej hmoty, zlepšujeme si tým taktiež motoriku celého tela  flexibilita, rovnováha, koordinácia

– kvalitnejší spánok a lepšia činnosť mozgu

Ktoré športy sú stvorené pre seniorov?

Základný stavebný kameň športovej aktivity v každom veku sú kardio cvičenia. Chôdza, turistika, bicyklovanie, Zumba, tenis a podobne… Všetky pohybové aktivity vo správnej miere a intenzite prospievajú nášmu telu v každom veku.

Cvičenie pre dámy “v rokoch” – video

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *