Účinne podporiť chudnutie sa dá aj obyčajným skákaním cez švihadlo. Švihadlo poznáme už z telesnej výchovy na základnej škole… Má svoje výhody ale j nevýhody

Skákanie cez švihadlo na chudnutie je nenáročné cvičenie, ku ktorému potrebujete iba samotné švihadlo a dostatok priestoru. Pri cvičení na švihadle sú aj isté obmedzenia. Existuj´názory, že dlhodobé skákanie má negatívny vplyv na naše kĺby. Toto tvrdenie je do istej miery pravdivé. Je ale potrebné podotknúť, že sa týka hlavne ľudí s vyššou váhou. Kĺby sú tak šokované a teda ak máte nadváhu, skákanie cez švihadlo nechajte na neskôr.

Pri skákaní môžte pomôcť svojim kĺbom špeciálnou obuvou, vybavenou mäkkou podrážkou pre lepšie tlmenie dopadu na zem.

 

Na začiatkoch cvičenia na švihadle možno budete mať nepríjemné bolesti, vtedy treba vydržať a počkať kým sa svaly a telo spevní a prispôsobí. Na začiatkoch to hlavne nepreháňajte.

Kedy skákať cez švihadlo na chudnutie?

Najúčinnejšie je toto cvičenie hneď ráno ešte na lačno. Samozrejme nezabudnite na rozcvičku a strečing. Nie že hneď ako vstanete z postele pôjdete skákať 😀

– Na začiatok 2 minúty pomalé tempo (zahriatie)

Prípadne si tempo prispôsobte podľa seba a svojich možností. Vyskakujte len do takej výšky, aby ste nohami nezachytili o švihadlo. Nieje potrebné vyskakovať vysoko do výšky.

40 – 60 opakovaní – rozcvička na zahriatie
60 – 120 opakovaní – mierne náročná intenzita
120 – 180 opakovaní – náročná intenzita pre skúsených

 

10 minútové kardio cvičenie na doma

Postačí iba 10 minút na spálenie prebytočných tukov. Nielenže sa vám naštartuje metabolizmus chudnutia ale aj po istom čase získate lepšiu kondíciu a silu. Obnoví sa vám svalová hmota, ktorá bude mať za následok zvýšenú spotrebu energie, čo opäť značí efektívnejšie chudnutie. Toto 10 minútové kardio cvičenie pozostáva s viacerých cvikov, ktoré sa na začiatku môžno budú zdať náročné no po istom čase ich zvládnete s prehľadom. vaše telo sa vám poďakuje… budete sa cítiť zdravšie a vítanejšie a hlavne schudnete!

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *