Cviky na zadok – neviete ako schudnúť zo zadku? Pridajte vhodné cviky (nielen na zadok), upravte stravu a chudnutie zo zadku pôjde ako po masle.

cviky na zadok - ženyEšte pred tým ako si popíšeme cviky na zadok, resp. na chudnutie zo zadku, spomeniem pár slovami, čo môžete očakávať od cvičenia ak chcete schudnúť zo zadku. Cviky na zadok sú fajn, pomôžu Vám zadok spevniť a vyformovať, pokiaľ ale máte napríklad typ postavy hruška – široký zadok a stehná a máte aj väčšiu nadváhu, tak len cvikmi na zadok sa Vám výraznejšie schudnúť nepodarí. Je dôležité pridať aj kondičné cvičenia a upraviť jedálniček. Pokiaľ ale nemáte nadváhu a chcete si len spevniť zadok, tak nasledujúce cviky Vám pomôžu dosiahnuť svoj cieľ.

Cviky na zadok

Cvik č. 1 – striedavé výpady vpred – Tento cvik patrí medzi náročnejšie cviky na zadok, ale okrem toho, že Vám pomôže spevniť zadok, je výborný aj na stehná

 1. Postavte sa vzpriamene, ruky si dajte v bok
 2. Pravou nohou urobte krok  vpred do podrepu (v kolene ohnite nohu do uhla 90 stupňov)  a súčasne ľavé koleno smerujte smerom k podlahe až kým sa jej nedotkne – ľavé chodidlo (špička) musí ostať na zemi v pôvodnej polohe.
 3. Hrudník ostáva vystretý počas celého cviku
 4. Urobte spätný pohyb
 5. Následne nohy vymeňte – ľavou nohou urobte krok vpred,………
 6. V jednej sérii urobte po 8-10 opakovaní na každú nohu (spolu 16-20 opakovaní) spolu urobte 3 – 4 série.
 7. Pri klesaní sa nadychujte, pri spätnom pohybe vydychujte
 8. Tento cvik na zadok cvičte svižne ale správne – pokiaľ na začiatok nevládzete, znížte počet opakovaní

Cvik č. 2 – zakopávanie v kľaku – patrí medzi veľmi účinné cviky na zadok. Určite ho nevynechajte. Je veľmi účinný. Cvičte ho pravidelne.

 1. Kľakneme si na kolená (do polohy štvornožky), lakťami sa oprieme o podlahu (predlaktia sú celé na zemi)
 2. Zdvíhame ľavú nohu (ostáva pokrčená) do výšky. V najvyššom bode pohyb zastavíme a vraciame sa do spätnej polohy . Pri celom cviku precíťte zadok – nohu dvíhajte pomocou svalov na zadku.
 3. Urobte 10 opakovaní na ľavú nohu, potom dvíhajte pravú nohu (opäť 10 opakovaní). Celkovo urobte 4 série
 4. Pri dvíhaní nohy vydychujte, pri spúšťaní nohy sa nadychujte

Cvik č. 3 – rýchly podrep je výborný cvik na zadok a navyše patrí medzi univerzálnejšie cviky, pretože si precvičíte aj stehná.

 1. Postavte sa do vzpriamenej polohy, ruky si vystrite pred seba, nohy mierne rozkročte. Preneste váhu na päty.
 2.  Urobte rýchly polovičný podrep  – pri klesaní zadok smerujte nielen dolu ale i dozadu a naopak hrudník dopredu (chrbát ostáva vystretý). Pozor – zadkom nesmiete klesnúť pod úroveň kolien, najlepšie je pohyb ukončiť mierne nad kolenami.
 3. Následne urobte spätný pohyb do vzpriamenej polohy.
 4. Pri pohybe do podrepu sa nadychujte, pri spätnom pohybe vydychujte.
 5. Tento cvik na zadok  urobte 3  série po 10 – 15 opakovaní. Časom zvyšujte náročnosť – zvýšte počet opakovaní

Cvik č. 4 – kondičné cvičenia na zadok – sú nesmierne dôležité a majú najlepší efekt pri chudnutí zo zadku. Poznáte niekoho, kto pravidelne beháva a má tučný zadok. Alebo niekoho, kto pravidelne cvičí zumbu, aerobic,… a iné kondičné cvičenia. Optimálna je kombinácia cvičení. Napríklad 2 krát týždenne cvičte cviky na zadok č. 1-3, a dva krát týždenne si dajte kondičné cvičenie. Prípadne ich môžete kombinovať aj v rámci jedného cvičenia.

Poznámka: Cviky na zadok, pokiaľ ich základom je akýkoľvek podrep alebo drep sú univerzálnejšie, pretože si pri nich precvičíte aj stehná a pri niektoré cviky na zadok Vám precvičia aj boky.

Pekná postava je výsledkom cvičenia, zdravšej stravy a pitného režimu. Pokiaľ nepatríte medzi šťastlivcov, ktorý pre peknú postavu nemusia urobiť takmer nič, začnite ešte dnes cvičiť cviky na zadok a ostatné partie

Súvisiace:    cviky na brucho       cviky na boky       ako cvičiť a schudnúť

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

1 thought on “Cviky na zadok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *